OBORY

Hudební obor

V naší škole vyučujeme hru na klavír, elektronické klávesové nástroje, housle, violoncello, kontrabas, zobcovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, kytaru, elektrickou kytaru, basovou kytaru, bicí, sólový a sborový zpěv. 

Literárně - dramatický obor

Literárně - dramatický obor rozvine umělecké vlohy žáka směrem k divadelnímu a slovesnému projevu. Těžištěm výuky je práce v kolektivu. Výuka postupuje od jednoduchých improvizací až k inscenačnímu procesu, k vytvoření divadelního nebo přednesového tvaru inscenace, od tvorby drobných literárních útvarů až po vytváření scénářů. 

Výtvarný obor

Výtvarný obor je určen zájemcům o výtvarnou tvorbu a kreativní činnosti v kolektivu podobně zaměřených žáků. Výuka se věnuje především výtvarným činnostem. Hlavním cílem výuky je cesta k pochopení vizuálních informací, které člověk kolem sebe nachází, a schopnosti a dovednosti dále s těmito informacemi pracovat.

Navštivte náš blog: https://vytvarka-bohumin.blogspot.com/

Taneční obor

Taneční výchova rozvíjí pohybovou kulturu, tělesnou pružnost, smysl pro krásu, funkčnost pohybu. Klade důraz na správné držení těla, pohybovou koordinaci a hudební cítění. Cílem taneční výchovy je kultivovat přirozený pohybový projev. Žáci mohou získaných zkušeností využít v tanečních souborech či se věnovat studiu na konzervatoři.